Domů

Víme, jak na přeplněnou skříň s oblečením

Víme, jak na přeplněnou skříň s oblečením

Každý, kdo se těší na miminko a je v očekávání jistě již dopředu nakupuje plnou skříň oblečků, bodýčeksukýnek a roztomilých čepiček. Po nějaké době však člověk zjistí, že krásná sukýnka nezůstane ani hodinu, protože si dítě „ublynkne“ nebo na sebe převrhne přesnídávku a hned je potřeba převléknout, vyprat, vyžehlit a uložit. Zde pak nastává klasický problém s organizací oblečení.

Situaci s praskajícími skříněmi navíc vylepšují babičky, které sami nosí velké pytle oblečení. V první řadě jde o to udržet se při nákupech a pořídit skutečně to, co je potřeba, děti rostou velmi rychle a proto není potřeba mát 25 bodýček velikost 60. To nemá dítě šanci unosit, ani kdyby nosil každý den jedno.

V první řadě by měl šatník vašeho děťátka odrážet to, co bude vlastně nejvíce dělat. Je jasné, že pro městské dítě mu pořídíte vícero kousků do města, do obchodů. Pokud je to dítě vyrůstající v domě nebo na venkově, bude nejspíše mít spíše věci na zahradu nebo „k umazání.“ U prvního dítěte tak nakoupíte hromadu věcí jen tak pro vaši radost, ale mějte na paměti, že když dětí přibude, tak nákup pěti krásných šatiček pro pět dětí je již jistá finanční zátěž.

Je nutné si rozmyslet před každým nákupem, co vlastně dítě potřebuje. Pokud starší dítě vyrostlo z trička, které ještě mladému sedí, není důvod kupovat nové mladšímu. Stačí pořídit jedno staršímu dítěti a máte hotovo. Někdy se stane, že ještě obléknete trička z loňského roku, tím pádem stačí také jen pár kousků a máte problém s nákupem na léto vyřešen.

V ideálním případě pak má dítě v jedné skříni věci na celý rok uspořádané dle počasí nebo dle ročních období a jen se hromádky přesouvají tak, abyste se nemuseli zbytečně ohýbat pro každou košilku. Nezanedbatelnou součástí přehledného uložení veškerého oblečení je pravidelné třídění.

Ideální je pak zhruba jednou do měsíce si klidně s dětmi sednout a vše, co obléknou již s problémy (někde je to mačká nebo to na ně musíte narvat) nebo to neobléknou vůbec musíte nemilosrdně dát do pytle a odnést ho do sklepa, na půdu nebo do domu k rodičům. Jedině tak se zajistí, že máte pouze věci, které potřebujete a které váš miláček oblékne. Zároveň si při třídění můžete udělat hezké odpoledne a časem se z toho stane i hezký rituál.

Štítky: detske obleceni

Napište svůj komentář